Rīgas skolēni par ēdināšanu varēs norēķināties ar personalizēto e-karti

 Skolēnu e-karte pašlaik ir izmantojama ne tikai kā braukšanas karte Rīgas sabiedriskajā transportā, bet arī kā caurlaide, skolēna apliecība, braukšanas karte A/S „Pasažieru vilciens” transportā, un nu jau arī  kā elektroniskais maciņš ēdināšanas pakalpojumiem. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks uzsvēra, ka iecerēts strādāt pie arvien jaunu pakalpojumu attīstības. „Gribam, lai nākotnē ar šo karti skolēns varētu nopirkt grāmatu, aiziet uz kino, aiziet uz zoodārzu,” –  teica vicemērs.

 

Pakāpeniski Rīgas skolās tiks nodrošināta bērnu ēdināšanas uzskaite ar e-talona palīdzību.. Pirmais līgums par šo pakalpojumu tika noslēgts ar pamatskolas „Rīdze” ēdināšanas uzņēmumu un 20. janvārī šīs skolas 468 audzēkņi pirmie sāka izmantot jauno sistēmu. . Skolēniem apmaksājot pusdienas ar e-talonu, vecāki varēs būt pārliecināti, ka skolēnam izsniegtā kabatas nauda tiks izlietota veselīgam uzturam un  netiks izlietota citiem nolūkiem.    

 

Lai uzsāktu pusdienu apmaksu ar e-talonu, skolēna vecākiem nepieciešams reģistrēties interneta vietnē www.e-maks.lv. Šajā vietnē ir iespējams  papildināt e-talonu  ar izvēlēto naudas summu, kā arī  apskatīt veikto operāciju vēsturi. Tāpat drošības nolūkos darījumu summai ir iespējams noteikt izvēlēto limitu. Papildināt e-talonu ir iespējams ar jebkuras bankas karti. Naudas līdzekļi, lai nodrošinātu skolēna maksājumus, ir pieejami uzreiz pēc konta papildināšanas, kā arī kontā neizmantotos līdzekļus var viegli atgūt atpakaļ.

 

Pusdienu apmaksa notiek ar vienu kartes pieskārienu POS terminālam – līdzīgi kā reģistrējot braucienu sabiedriskajā transportā. Maksājums aizņem vien brīdi un tas ievērojami paātrina ēdināšanas procesu skolas ēdnīcā un ļauj izvairīties no garajām rindām. Sistēmas priekšrocības ir arī skolai un ēdinātājam  – precīzu uzskaite, tajā skaitā paredzot iespēju reģistrēt dotētas pusdienu porcijas, ievērojami paātrinās ēdināšanas pakalpojumu apmaksas process,  samazinās skaidrās naudas plūsma, ir ātrāka finanšu līdzekļu uzskaite, kā arī tiek nodrošināta operatīva naudas līdzekļu pārskaitīšana pakalpojuma sniedzējam, par veiktajiem maksājumiem.

Foto:publikācijas

Lasi vēl

5

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar
5 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
0 Komentāru autori
RaitisNellijaDainisMiksNils Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Nils
Viesis
Nils
Miks
Viesis
Miks
Dainis
Viesis
Dainis
Nellija
Viesis
Nellija
Raitis
Viesis
Raitis

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši