Rīgas pašvaldība neatļauj „Nepilsoņu kongresa” protesta koncertu

Ņemot vērā Drošības policijas (DP) rekomendācijas, Rīgas pašvaldība neatļaus piektdien, 25. aprīlī pie Kongresa nama rīkot koncertu „Mēs gribam pārmaiņas,” par kura organizēšanu domē ir saņemts iesniegums no biedrības „Nepilsoņu kongress,” šādu lēmumu pieņēmis Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs.

Šodien pilsētas izpilddirektors saņēma DP vēstuli, kurā norādīts, ka pasākuma laikā pastāv augsti sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējuma riski un ka koncerta organizatori nespēs nodrošināt kārtības uzturēšanu pasākuma laikā. Tādēļ DP aicina neizsniegt atļauju minētā pasākuma norisei.

DP uzskata, ka pasākuma būtība un tā saturs ir apzināti vērsti uz to, lai provokatīvā un izaicinošā veidā apzināti šķeltu sabiedrību un vairotu tajā ideoloģisko un etnisko spriedzi. Tā kā pasākums paredzēts pilsētas centrā, kur piektdienas vakarā apgrozīsies liels daudzums cilvēku, tas varot izraisīt fiziskas konfrontācijas riskus.

Policijas rīcībā esot informācija, ka koncertā varētu piedalīties arī radikāli noskaņotas personas, kuras orientētas uz konfrontācijas izraisīšanu.

Motivēts aizliegums kā administratīvs akts pasākuma organizatoriem tiks izsniegts piektdien.

Foto: travelnews.lv

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši