Policija aicina jauniešus Helovīnu svinēt atbildīgi, bet pieaugušos būt saprotošiem

Lai gan Helovīns nav latviešu tradicionālie svētki, pēdējo gadu laikā Rīgā kārtības sargi novērojuši, ka pēdējo gadu laikā arvien vairāk bērnu dodas ielās svinēt šos svētkus. Helovīns jeb Visu svēto vakars oficiāli ir 31.oktobrī, dienu pirms Romas katoļu baznīcas visu svēto dienas, taču kārtības sargu pieredze liecina, ka visbiežāk bērni un jaunieši aktivitātēs iesaistās oktobra pēdējā nedēļas nogalē. Līdz ar to iedzīvotājiem jābūt gataviem, ka Helovīnu svinētāji Rīgā būs sastopami gan nedēļas nogalē, gan pirmdien.

Starp citu, arī latviešu kultūrā ir laiks, kurā tiek pieminēti senču gari. Tas ir laikā no Miķeļiem līdz Mārtiņiem jeb 29.septembra līdz 10.novembrim. Līdz ar to redzams, ka latviešiem šāda veida tradīcijas nav svešas, vienīgi tās nav konkrētā dienā, bet gan izstieptā laika periodā.

Ņemot vērā, ka Helovīns Rīgas bērnu un jauniešu vidū pēdējo gadu laikā kļūst arvien populārāks, Rīgas pašvaldības policija aicina bērnus pirms došanās ārā no mājas parakstīt drošības līgumu, kurā viņi vecākiem apsola, ka draiskulību laikā uzvedīsies rātni. Pirms svinēšanas pārrunāt drošības jautājumus ir ļoti svarīgi, jo šie svētki, atšķirībā no daudziem citiem, var radīt riskantas situācijas, jo bērni bez pieaugušo pavadības iet uz svešiem mājokļiem saldumu meklējumos.

Savukārt pieaugušos policija aicina būt saprotošiem un apbruņoties ar našķiem, lai nepieciešamības gadījumā varētu pacienāt bērnus.

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši