No Rīgas uz Tbilisi Zoodārzu ceļos septiņi dzīvnieki

Dalies!

„Tā ir vienas pilsētas dāvanai otrai pilsētai un viena zoodārza atbalsts otram zoodārzam. Mēs esam priecīgi, ka varam palīdzēt Tbilisi Zooloģiskajam dārzam, atjaunot ekspozīciju,” pēc dzīvnieku apskates teica Rīgas mērs Nils Ušakovs.

2015. gada jūnijā Tbilisi zoodārzs cieta spēcīgos plūdos, un patlaban ar pilsētas atbalstu tiek veidots projekts jaunam zooloģiskajam dārzam, kas atradīsies citā vietā – Tbilisi Dendroloģiskajā parkā. Bet līdz šī projekta realizācijai iecerēts atvērt vienkāršas ekspozīcijas bijušajā zoodārza teritorijā – neapplūstošajā kalna daļā. Lai to paveiktu, Tbilisi zoodārzs pērn izveidoja sarakstu ar dzīvniekiem, kurus vēlētos saņemt kā atbalstu un dāvanu no citiem zooloģiskajiem dārziem. Uz kolēģu aicinājumu palīdzēt atsaucās arī Rīgas zoodārzs. Pateicoties Rīgas domes finansiālajam atbalstam, jau nākamnedēļ no Rīgas septiņu līdz astoņu dienu ilgajā aptuveni 3000 kilometru ceļā uz Tbilisi dosies kamielis, mājas jaks un trīs alpakas. Dzīvnieki tiks vesti speciāli izbūvētās transporta kastēs ar sertificētu automašīnu un piekabi. Ceļā būs jāšķērso vairākas Eiropas valstis un ar prāmi jāpārbrauc pāri Melnajai jūrai. Savukārt zildzeltenās aras Tbilisi tiks nogādātas ar lidmašīnu, un viņu ceļojums ilgs dažas stundas. Plānots, ka aras izlidos 18. martā un lielie dzīvnieki Gruzijā nonāks 21.martā.

Kā skaidroja Rīgas zoodārza darbinieki, dzīvnieku transportēšana ir gana sarežģīts process. Vairākus mēnešu notika saskaņošana un nepieciešamo veterināro sertifikātu saņemšana. Lai samazinātu jelkādu papildus stresu dzīvniekiem, laikā, kad notiks viņu ievietošana transporta kastēs un auto, interesentu klātesamība būs liegta.

Foto: Dmitrijs Suļžics Photo Agency F/64

Lasi vēl

Dalies!

2 thoughts on “No Rīgas uz Tbilisi Zoodārzu ceļos septiņi dzīvnieki

 • 13. jūnijs, 2017 at 05:57
  Permalink

  Attention Required! | Cloudflare
  More info>>>

  Reply
 • 30. jūnijs, 2017 at 13:18
  Permalink

  301 Moved Permanently
  Click here!

  Reply

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

pieci × viens =

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši