Mūrniece: Mūsu bagātība – piederība Latvijas un Eiropas vērtību telpai

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece trešdien, 9.maijā, parlamentā atklājot Eiropas dienai veltīto pasākumu, uzsvēra, ka mūsu bagātība ir piederība ne vien Latvijas, bet arī visas Eiropas vērtību telpai.

Balsojums par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) bija emocionāli saviļņojošs brīdis Latvijas iedzīvotājiem – tā bija izšķiršanās par pārliecību līdzīgi kā 1990.gada 4.maijā, kad Augstākās padomes deputāti pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, sacīja I.Mūrniece.

“Tas bija otrs balsojums, kurā mēs pateicām, ka dziļi līdz pašām saknēm atkal būsim tur, kur mums ir jābūt un kur bijām pirms padomju okupācijas. Mēs kā Eiropas Savienības daļa esam Rietumu vērtību telpā,” uzsvēra I.Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja aicināja jauniešus, kas piedalījās Eiropas dienas pasākumā parlamentā, novērtēt un izmantot ES sniegtās priekšrocības, tostarp brīvi ceļot un izglītoties. I.Mūrniece it sevišķi uzsvēra Erasmus+ programmas piedāvātās iespējas.

 

Tāpat I.Mūrniece akcentēja, ka ES saskaras ar vairākiem izaicinājumiem, un viens no tiem ir drošība. Mēs varam justies droši, ja ES ir spēcīga un vienota, tādēļ svarīgi stiprināt sadarbību. Saeimas priekšsēdētāja akcentēja arī nepieciešamību mazināt dzīves līmeņa atšķirības ES dalībvalstu vidū, kā arī Latvijas sabiedrībā.

Arī Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, uzrunājot pasākuma dalībniekus, akcentēja, ka dalība ES Latvijai sniedz būtiskas priekšrocības, turklāt mudina mūs modernizēties, attīstīties un izglītoties. ES aicina mūs atbildīgāk izturēties pret vidi, lauksaimniecībā mazāk izmantot ķimikālijas un aktīvāk pievērsties atkritumu šķirošanai, iezīmēja L.Čigāne.

Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja sacīja, ka līdz ar priekšrocībām var nākties saskarties arī ar izaicinājumiem. Tam var būt arī savas rūgtās puses, un mums jāizcīna arī mazas cīņas, taču piederība ES ir mūsu nākotne. Mierīgas, stabilas un attīstītas Eiropas saknes pieder mums visiem un piederēs arī nākamajām paaudzēm, uzsvēra L.Čigāne.

Eiropas dienai veltītajā pasākumā parlamentā notika ar Saeimu un Eiropu saistītas radošas aktivitātes jauniešiem. Eiropas dienu jeb ES dzimšanas dienu ar dažādiem pasākumiem 9.maijā atzīmē visā Eiropā, godinot Francijas ārlietu ministra Robēra Šūmana 1950.gadā izteikto ierosinājumu par Ogļu un tēraudu kopienas izveidi, kas ir ES priekštece.

Saeimas Preses dienests

Foto:saeima.lv

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši