Mobilās aplikācijas lietotne par pansionātu izvēli

Projekta MAMA-OK ietvaros uzņēmums Senior Riga SIA, kas sniedz sociālos pakalpojumus vecāka gadagājuma ļaudīm, sazinājās ar 126 sociālās aprūpes centriem. Tie, kuri pieņem rezidentus ne tikai ar valsts vai pašvaldības atbalstu, bet arī pamatojoties uz komerciālu līgumu – tādi, kas pieejami visiem klientiem, ir atbildējuši uz 60 jautājumiem par uzturēšanās nosacījumiem (pārtika, pakalpojumu pieejamība, utt.). Pateicoties šim pētījumam, potenciālajiem klientiem būs vieglāk veikt izvēli par labu noteiktai sociālās aprūpes iestādei.

Pētījuma laikā, par Latvijas sociālās aprūpes iestādēm, atklājās vairāki interesanti fakti. Piemēram, Latvijā ir 61 pansionāts, kas uzņem iemītniekus uz “komerciāla” pamata, pētījuma laikā tika noskaidrots, ka 10% no tiem ir būvēti līdz 1918. gadam, 9% pēc 1991. gada. Turklāt 43% pansionātu nav tualešu un dušu istabiņās, taču mēneša maksa sastāda no 274 līdz 1566 eiro, vidējā cena Rīgas reģionā ir 634 eiro mēnesī, bet Latgalē – 436 eiro mēnesī.

Pašlaik MAMA-OK piedāvā divus pakalpojumus – Mama-OK mobilo aplikāciju un Mama-OK somu

Šie divi pakalpojumi kopā nodrošina lietotāju izvēles brīvību savām vecumdienām.

Mama-OK mobilā aplikācija sniedz informāciju par senioru aprūpes iestādēm, kas darbojas valstī. Cilvēki, kam radusies nepieciešamība pēc pansionāta, ir iespēja atrast sev piemērotāko iestādi pēc aprūpes līmeņa, piedāvātajiem pakalpojumiem, atrašanās vietas un cenām. Mobilā aplikācija ir bez maksas.

MAMA-OK soma – pieejama alternatīva ikvienam pielāgot savu dzīvesvietu, lai tā būtu droša un funkcionāla. Tā ir alternatīva sociālās aprūpes iestādei un ikmēneša maksa ir 10-100 reizes mazāka, nekā ikmēneša maksa par aprūpes iestādes pakalpojumiem.

Apkopojot un izanalizējot pētījuma rezultātus, tika izstrādāta mobilā aplikācija MAMA-OK, kas ļauj izvēlēties sociālās aprūpes iestādi pēc vēlamajiem kritērijiem – reģiona un vietas, kur atrodas iestāde, cenas, pakalpojumiem, kas pieejami iestādē, kā arī pēc citiem kritērijiem. Šobrīd mobilā aplikācija ir viegli lejuplādējama un izmantojama visiem Adroid sistēmas viedtālruņiem un tā ir viegli lietojama bez maksas aplikācija, kuru jau šobrīd lieto sociālās jomas profesionāļi, ministriju un pašvaldību pārstāvji.

Foto: publicitātes

Lasi vēl

2

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar
2 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
1 Komentāru autori
AnnaOpis Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Opis
Viesis
Opis

Izcili piemērota aplikācija Latvijas apstākļiem un mentalitātei… Nevaru iedomāties, kā pensionārs ar mobil\as aplikācijas palīdzību sev izvēlas pansionātu. Vispār diezgan ciniski.

Anna
Viesis
Anna

Opji meklē sev pansionātu aplikācijā… 🙂

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši