LTV atbilde grupai “Riga Reggae”

Kā projekta “Supernova 2018” vadītāja Ilze Jansone jau ir atbildējusi e-pasta sarakstē ar grupu “Riga Reggae” 2018. gada 12. februārī pl.15:01, 2018. gada 12. februārī pl.18:45, 2018. gada 13. februārī pl.13:13, 2018. gada 13. februārī pl.14:02 un 2018. gada 13. februārī pl.18:48, pēc rezultātu paziņošanas konkursa “Supernova 2018” 2. pusfinālā, kas norisinājās sestdien, 10. februārī, noskaidrojās, ka interneta balsojumā konkursa mājas lapā balsošanas laikā ir bijusi kļūme, tāpēc Latvijas Televīzija pieņēmusi lēmumu pārskatīt balsošanas rezultātus.

Balsošanas nolikums nosaka, ka “Supernova 2018” pusfinālu uzvarētāji tiek noteikti, apkopojot balsošanas rezultātus, ko veido skatītāju balsojums pa tālruni un sūtot īsziņu, balsojums konkursa mājas lapā, dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā “Spotify”, kā arī žūrijas vērtējums. Kļūmes dēļ sestdien, 10. februārī, konkursa mājas lapā otrā pusfināla dalībnieka RITVARA profilam bija pievienota grupas “Riga Reggae” bilde. Lai novērstu situāciju, ka RITVARAM ir pieskaitītas balsis, kuras balsotāji, vadoties pēc kļūdaini pievienotās profila bildes, varētu būtu veikuši par grupu “Riga Reggae” nevis RITVARU, Latvijas Televīzija nolēma anulēt Interneta balsojumu, kas iegūts konkursa mājas lapā.

Balsošanas rezultāti tika pārskatīti, apkopojot skatītāju balsojuma rezultātus, ko veido dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā “Spotify” un telefonbalsošanas dati (skatītāju zvani un īsziņas), kā arī žūrijas vērtējums. Saskaņā ar jauniegūtajiem datiem otro vietu 10. februārī notikušajā “Supernova 2018” pusfinālā ieņem Markus Riva, tāpēc tika pieņemts lēmums nodrošināt viņam iespēju piedalīties konkursa finālā, kas notiks 24. februārī. RITVARS, kurš pēc balsošanas rezultātu pārskatīšanas ierindojas trešajā vietā, tomēr saglabā savu vietu finālā.

Vēlreiz izvērtējot balsošanas rezultātus, par vienu no noteicošajiem faktoriem otrā pusfināla kopējā rezultāta noteikšanā konkursa organizatori uzskatīja skatītāju telefonbalsojuma rezultātu. Tā kā nav zināms, kādi būtu balsošanas rezultāti, ja balsošana noritētu bez kļūmēm, bet skatītāju balsošanas un žūrijas vērtējuma rezultātos ir trīs izteikti līderi, konkursa organizatori pieņēma lēmumu nodrošināt iespēju finālā startēt visiem trīs otrā pusfināla līderiem. Konkursa organizatoru lēmumu atbalsta arī Latvijas Televīzijas valde. Pēc šī gadījuma  2018. gada 13. februārī papildināts arī LTV autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2018” balsošanas nolikums, kurā precizēti punki 7.3. – 7.7. un papildināti punkti 7.8. – 7.9., kas nosaka rezultātu noteikšanas kārtību problēmsituācijās un nolikumā neparedzētās situācijās. Papildinātais balsošanas nolikums: http://supernova.lsm.lv/lv/balsoshanas-nolikums/

Detalizētāki balsošanas rezutāti par visiem trim pusfināliem tiks publicēti 19. februārī.

Papildus vēlamies precizēt, ka radusies situācija neietekmē balsošanas nolikuma punktu 1.1.3., kas paredz, ka vienu dalībnieku finālam izvirza žūrija un Televīzija, piešķirot tā saucamo wild card vienam no visu pusfinālu dalībniekiem, kurš nav kvalificējies finālam no sava pusfināla. Tas nozīmē, ka konkursa “Supernova 2018” finālā 24. februārī piedalīsies astoņi dalībnieki.

Foto: Lauris Vīksne

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši