Līgatnes dabas takās kliedēs mītus un ļaus iepazīt mežacūku paradumus

Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takās nedēļas nogalē, 28. aprīlī norisināsies tematisks pasākums “Meža cūka nav mājas cūka”, kurā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt mežacūku paradumus un izzināt ar šiem dzīvniekiem saistītos mītus.

“Nereti cūkas, un arī mežacūka taču ir cūka, tiek piesauktas kā netīrības un nekārtības simbols. Tad nu dienā, kad visā Latvijā notiek Lielā talka, varēsim iepazīt, cik liela saistība mežacūkai ir ar “cūkmeniem” un vai mīts par rukšu netīrību ir patiess,”  pauž Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Mežacūku dienā no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 Līgatnes dabas taku izglītības centrā “Pauguri” notiks radošas un izglītojošas darbnīcas, lai iepazītu dzīvnieku paradumus, plkst. 14.00 plānots Velgas Vītolas fotostāsts par Līgatnes dabas taku mežacūkām, kā arī visu dienu notiks mežarukšu vērošana Līgatnes dabas taku voljērā.

Līgatnes dabas takās mīt četras pieaugušas cūkas. Vispamanāmākais un augumā lielākais ir kuilis Ansis, kas dižojas ne tikai ar spēcīgu augumu, bet arī kārtīgiem ilkņiem. Savukārt lielākā pārsteigumu meistare ir gados visjaunākā ruksene – Magone, kura pērn tieši 1. septembrī laida pasaulē četrus sivēntiņus.

Otra vecākā meža cūka ir Mūsa, kura kā mazs sivēns bija atrasta Latvijas-Lietuvas pierobežā. Mūsa ir visaktīvākā, kustīgākā, jautrākā, veiklākā un sabiedriskākā cūciņa, savukārt Grietiņa Līgatnes dabas taku cūku saimē ir raksturojama kā visgudrākā, prātīgākā un saimnieciskākā.

Mežacūkas dienu organizē Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takas sadarbībā ar pašvaldības aģentūru “Līgatnes kultūras un tūrisma centrs”. Dalība pasākumā – iegādājoties dabas taku ieejas biļetes.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, Līgatnes dabas takās regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar Līgatnes dabas takās dzīvojošiem konkrētās sugas pārstāvjiem.

Informāciju sagatavoja:

Maija Rēna

Dabas aizsardzības pārvaldes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši