Lieldienas Brīvdabas muzejā

Brīvdabas muzeja Lieldienu programmā apvienotas kristīgās un tradicionālās  kultūras vērtības. Galvenās aktivitātes notiks Kurzemes zvejniekciema pļavā, Gadatirgus laukumā pie lielajām šūpolēm un Kurzemes sētā.

Usmas baznīcā 18. aprīlī plkst. 10:00 notiks Lielās Piektdienas koncerts. Savukārt, 20. aprīlī plkst. 10:00 būs Lieldienu dievkalpojums.

Pirmajās un Otrajās Lieldienās 20. aprīlī un 21. aprīlī no plkst. 12:00 līdz plkst.17:00 dažādās vietās muzeja teritorijā apmeklētājus gaida Lieldienu šūpoles, rotaļas ar folkloras kopām „Zvīgzna”, „Krulla”, ar māsām Dimantām un postfolka grupu „Rikši”. Pasākumā piedalīsies Brīvdabas muzeja amatnieki – tāsiķis Zvirbuļu Pēteris, pinēji Inta Lūse un Juris Milčs, un kalēju darbnīca Viļņa Vincēviča vadībā. Kurzemes sētā senās spēles rādīs un vadīs meistars Aldonis Baldiņš

Amatnieku un našķu tirdziņš Gadatirgus laukumā un uz Ezera ceļa. Kurzemes zvejniekciema pļaviņā notiks „Balticovo” dāvāto olu krāsošanas un vārīšanas darbnīca, kuru vadīs Rīgas Latviešu biedrības nama „Sprīdīšu skola”. Priedes krogs ir sagatavojis īpašu ēdienkarti ar dažādu tautu tradicionāliem un mūsdienīgiem Lieldienu ēdieniem.

Darbosies vairākas radošās darbnīcas. Būs iespēja amatnieka Rūdolfa Drevinska vadībā gatavot putnu būrīšus, kā arī pārbaudīt savu veiklību loku šaušanā.

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši