Leģendārā Patti Smith sniegs koncertu Tallinā

Patija Smita ir viena no visu laiku nozīmīgākajām un ietekmīgākajām rokmūziķēm un dzejniecēm, kura ne tikai saņēmusi par mūzikas Nobela prēmiju uzskatīto prestižo Polar Music Prize, bet arī iemūžināta vēsturiskajā Rokenrola slavas zālē (Rock and Roll Hall of Fame). Viņas ambiciozā, intriģējošā, bezkompromisu daiļrade, kas reizē ir arī saviļņojoši atklāta un apgarota, jau gadu desmitiem tiek uzskatīta par svarīgāko roka un dzejas simbiozi kopš Boba Dilana (Bob Dylan) ziedu laikiem.

Sajūsminot klausītājus no visas pasaules, Patija Smita sniedz neaizmirstamus avangarda, strukturizētā roka, improvizācijas un brīvā džeza stilā ieturētus koncertus, kuri lieliski demonstrē Smitas iespaidīgo skatuves harizmu, izteiksmīgo vokālu, kā arī viņai raksturīgo šamaniski ritmisko dzeju. 21.jūlija koncerts būs Patijas Smitas pirmā un pagaidām vienīgā uzstāšanās Baltijā. Pirms tam mūziķe piedalīsies Somijas Pori Jazz festivālā.

“Ziedojot savu dzīvi mākslai visos tās veidos, Patija Smita demonstrējusi, cik daudz rokenrola patiesībā ir dzejā un cik daudz dzejas – rokenrolā. Patija Smita ir kā Arturs Rembo (Arthur Rimbaud) ar Marshall firmas skaņas pastiprinātājiem. Viņa ir ietekmējusi veselas paaudzes izskatu, sapņus un domāšanu. Ar savu neatkārtojamo mākslinieka dvēseli Patija Smita atkal un atkal pierāda, ka vara pieder cilvēkiem.” – Polar Music Prize

Savu pirmo albumu “Horses” Patija Smita izdeva 1975. gadā. Kopā ar Brūsu Springstīnu (Bruce Springsteen) sarakstītais skaņdarbs “Because the Night” – izdots Smitas 1978 LP “Easter” – kļuva ne tikai par radiostaciju hītu, bet arī par veselas ēras simbolu.

Patija Smita ir izdevusi 11 studijas albumus, pēdējais no kuriem – “Banga” iznāca 2012. gadā. Dažādu paaudžu mākslinieki, rakstnieki un mūziķi, tostarp Madonna, U2, R.E.M. vokālists Maikls Staips (Michael Stipe), Kortnija Lova (Courtney Love) u.c. tieši Smitu minējuši kā savu iedvesmas avotu un muzikālās gaumes veidotāju.

Smitas autobiogrāfija “Just Kids” tika izdota 2010. gadā. Memuārā aprakstīti viņas pirmie gadi Ņujorkā un attiecības ar fotogrāfu Robertu Meipltropu (Robert Mapplethorpe), “Inside Llewyn Davis” filmai līdzīgā stilā. Smalkjūtīgi sarakstītā “Just Kids” autobiogrāfija ir viens no New York Times bestselleriem, kuram piešķirtas arī vairākas balvas.

Koncerts notiks Nordea koncertzālē (Nordea Concert Hall), kas ir 2009. gadā Solaris centrā būvētā, pašreiz modernākā Baltijas koncertzāle. Kā kultūras ilgtermiņa atbalstītāji, Nordea Banka vēlas apliecināt savu pilnīgu un ilglaicīgu atbalstu kultūras nozares attīstībai, tostarp piešķirot koncertzālei savu vārdu.

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši