Latvijas iedzīvotāji iegādājas vairāk nekā 2 miljonus olu

Lieldienu laikā Latvijas iedzīvotāji Rimi un Supernetto veikalos iegādājas kopumā vairāk nekā 2 miljonus vistu un paipalu olu, kā arī vairāk nekā 100 tonnas majonēzes. Turklāt tuvojoties svētkiem, pieprasījums pēc olām ik gadu palielinās vidēji par 300%. Jau aprīļa pirmajās nedēļās veikalos vistu olas pirktas par 15% vairāk nekā martā, savukārt paipalu olas par 25% vairāk.

 

“Lieldienām Latvijas iedzīvotāji gatavojas savlaicīgi un pārdomāti, tomēr lielākais pircēju pieplūdums ir vērojams tieši pirmssvētku dienās. Iedzīvotāji gan krāso olas, gan sarūpē mielastu savai ģimenei, iepriecina savus tuviniekus ar kādu svētku kārumu, kā arī jo īpaši piedomā pie mājas un galda dekorēšanas. Tuvojoties svētkiem vairāk nekā 5 reizes palielinās pieprasījums pēc dekoriem cālīšu formā, paliktņiem, salvetēm un svecēm ar Lieldienu tematiku, kā arī tematiskiem svētku kārumiem – šokolādes olām, zaķiem,” pircēju paradumus komentē Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija.

 

Lielākoties Lieldienu maltīti pircēji gatavo pašu spēkiem, veikalos sarūpējot visu nepieciešamo ne tikai olu krāsošanai, bet arī plātsmaizes un pīrāgu cepšanai, rasola, cepešu un citu gardumu gatavošanai. Tuvojoties svētkiem, veikalos vairākas reizes palielinās pieprasījums pēc miltiem un miltu produktiem, cepamā pulvera. Majonēzes pārdošanas rādītāji palielinās vidēji par 50%, bet kopumā Lieldienu laikā Rimi veikalos tiek iegādātas vairāk nekā 100 tonnas majonēzes. Tāpat galdā tiek celti dažādi dārzeņi, zivis, piena produkti, žāvēti augļi un rieksti, vīns, kā arī tematiski saldumi un konditorejas izstrādājumi. Svētku laikā vidēji par 60% vairāk tiek pirkti arī ikri, kurus izmanto gan kā ciema kukuli dodoties viesos, gan olu dekorēšanai, kā arī ķilavas un anšovi.

 

Pagājušajā nedēļā audzis pieprasījums arī pēc dažādām olu krāsām, kā arī uzlīmēm un termoetiķetēm. Izvēloties olu krāsas, pircēji arvien biežāk priekšroku dod dabiskām krāsvielām, kas ražotas izmantojot dārzeņu un augu ekstraktus kā arī dabas materiāliem – sīpolu mizām, melleņu ievārījumiem, sarkanām bietēm, tējām. 

 

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši