Latvijas Dzelzceļš modernizēs 16 dzelzceļa staciju infrastruktūru

Lai paaugstinātu dzelzceļa pasažieru pārvadājumu kvalitāti un efektivitāti Rīgā un ārpus Rīgas, paredzama dzelzceļa publiskās infrastruktūras modernizācija 16 stacijās. Tādējādi tiks nodrošināta dzelzceļa ilgtspējīgu darbība Rīgas pilsētas un piepilsētas sabiedriskā transporta sistēmā, kā arī vienlaikus samazināts apkārtējās vides piesārņojums.

 

Projekta ietvaros paredzēta paaugstināto pasažieru platformu izbūve, kā arī informatīvo un drošības sistēmu ierīkošana stacijās „Zolitūde”, „Imanta”, „Babīte”, „Bulduri”, „Dzintari”, „Vaivari”, „Pumpuri”, „Melluži”, „Asari”, „Lielupe”, „Majori”, „Dubulti”, „Sloka”, „Olaine”, „Jelgava” un „Cukurfabrika”. Projekta ietvaros paredzēta būvprojektēšana, būvniecība, informatīvo un videonovērošanas sistēmu projektēšana un ierīkošana izvēlētajās stacijās, kā arī darbu uzraudzība.

 

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss: „valdības pieņemtais lēmums ir pareizs, jo uzskatu, ka būtiski atbalstīt ir ne tikai kravu pārvadājumu attīstību, bet arī pasažieru pārvadājumu infrastruktūru. Vilcienu pārvadājumiem ir jākļūst par sabiedriskā transporta mugurkaulu, šodienas lēmums mūs tuvina konkrētajam mērķim. Iecerētie projekti noteikti palielinās to pasažieru skaitu, kas izvēlēsies pārvietoties ar vilcienu. Peronu infrastruktūra iegūs mūsdienīgas aprises, būs ērtāka un pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.”

 

MK protokollēmums nosaka, ka plānotajā iepirkumā tehnisko specifikāciju prasības atbilst valsts interesēm, kā arī nav saskatāms Eiropas Savienības fondu projektu neattiecināmo izmaksu rašanās risks. Tāpat LDz saglabā pilnu atbildību par nolikuma projektā ietverto prasību objektivitāti un pamatotību, izvēlētajiem saimnieciskajiem, tehniskajiem un citiem risinājumiem, kā arī par iepirkuma procesa nodrošināšanu atbilstoši normatīvajam regulējumam un neatbilstošo izmaksu nepieļaušanu.

VAS Latvijas Dzelzsceļš

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši