Latvijā strādājošajiem mīļākā darba diena nedēļā – otrdiena

Tūlīt aiz otrdienas favorītu sarakstā ierindojusies trešdiena, bet nīstākās darba dienas titulu pētījuma dalībnieki piešķīruši pirmdienai – to kā vissliktāko dienu darba nedēļā minējuši 60% aptaujāto dažādu nozaru uzņēmumu darbinieku Latvijā.

“Nav noslēpums, ka pirmdiena ir diena, kurā tikai iestrādājamies jaunajai darba nedēļai, savukārt piektdienā jau tiek plānotas brīvdienas. Tādēļ visražīgākais darbs ir nedēļas vidū, jo blakus lietām domās tiek veltīts mazāk laika. Šis fakts, plānojot veicamos darbus, jāņem vērā ikvienam darba devējam,” skaidro būvtehnikas nomas uzņēmuma “Cramo” mārketinga vadītāja Māra Skudra.

Kas veido lieliskas darba dienas?

Pēc pētījuma dalībnieku domām, būtiskākie priekšnoteikumi apmierinātībai ar darbu ir darba alga, darba vide un draudzīga atmosfēra darba vietā. Jautājot par iemesliem, kad darba diena izvēršas par lielisku, visbiežāk minēti personīgie panākumi, izvirzīto mērķu sasniegšana, laba vispārējā sajūta darbā un pozitīvas atsauksmes no klientiem. Kopumā Latvijā aptaujātie strādājošie savas darba dienas vērtē visnotaļ kritiski, norādot, ka darba nedēļā labo darba dienu ir tikpat daudz, cik slikto. Izņēmums ir būvniecības nozarē nodarbinātie, kas pētījuma laikā atklājuši, ka lielākā daļa darba dienu ir sliktas un pēdējā pusgada laikā apsvēruši domu mainīt darba vietu. Līdzīgās domās ir arī aptaujātie kaimiņzemē – Lietuvā.

”Ikdienā redzam, ka organizācijas kultūras un atbilstošu darba apstākļu veidošanas loma ir būtiski pieaugusi. Lai gan atlīdzība ir svarīgākais priekšnoteikums, ko min arī aptaujātie, nedrīkst aizmirst, ka nauda neatsver nedz lojalitāti, nedz cieņu un atzinību. Palielinot organizācijas kultūras līmeni un uzlabojot darba apstākļus, arī darba algas prasības izlīdzinās, darbinieku atdeve palielinās, lielisku un ražīgu darba dienu ir vairāk, un apmierinātāki kļūst kā darbinieki, tā klienti. Domājot par ilgtspējīgu attīstību, šie būtiskie aspekti jāņem vērā arī uzņēmumiem būvniecības nozarē,“ skaidro Māra Skudra.

Latvieši labprātāk strādā individuāli

Lai gan darbs komandā bieži vien saistās ar mazāku atbildību, Latvijā strādājošie atzīst, ka labprātāk darbu veic arī individuāli. Gadījumos, kad nepieciešams strādāt komandā, priekšroka tiek dota kolēģiem, kuri ir izpalīdzīgi, uzticami, profesionāli, kā arī tiem, ar kuriem ir līdzīgas rakstura iezīmes. Arī pusdienas darba dienās, atšķirībā no zviedriem vai norvēģiem, latvieši salīdzinoši reti ietur kopā ar kolēģiem. Regulāri to dara vien katrs trešais.

Pētījums veikts 2015. gada nogalē, aptaujājot 2300 darbiniekus dažādu nozaru uzņēmumos, 6 valstīs. 

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši