Latvijā būs skatāma starptautiskā karikatūras izstāde “Baltijas valstu karikatūra”

Izstādē iekļautas Latvijā populārāko karikatūristu Gata Šļūkas, Zemgus Zaharāna un Ernesta Kļaviņa izteiksmīgākās karikatūras.

Karikatūras izstādē būs skatāmi deviņpadsmit mākslinieku darbi, kuri izstādes veidotājiem nodevuši viņuprāt izteiksmīgākos un sava zīmēšanas stila raksturīgākos darbus. Izstādes apmeklētāji tiks iepazīstināti ar vairākiem katra mākslinieka darbiem, kuri stāsta gan par dažādām valstiskām tēmām, piemēram, par politiskiem un ekonomiskiem notikumiem, gan arī par vēsturi un mākslinieka ikdienas skatījumu uz šķietami pašsaprotamām lietām. 

Izstādes Baltijas Valstu Karikatūra organizatori ir Gdaņskas Baltijas Jūras kultūras centrs un Humora galerija. Pirmoreiz skatījumam starptautisko karikatūras mākslinieku darbi tika nodoti Gdaņskas pilsētas iedzīvotājiem, vēlāk tā viesojās Kauņā, savukārt no 25. novembra līdz 10. decembrim tā būs skatāma Rīgas iedzīvotājiem un viesiem. Izstādes mērķis ir apceļot pēc iespējas lielāku skaitu valstis un pilsētas, tāpēc tā jau sākotnēji tika radīta kā ceļojošā izstāde.

Iespējami dažādo karikatūras mākslu izstādes apmeklētāji varēs iepazīt caur darbiem, kas ir atklāti, brīvdomīgi un spējīgi iedvesmot vai pat ietekmēt. Savu māksliniecisko skatījumu par karikatūru izstādei nodevuši populārākie karikatūras mākslinieki Latvijā Zemgus Zaharāns, Gatis Šļūka un Ernests Kļaviņš, Lietuvas pārstāvji Alvydas Jonaitis, Vladimiras Beresniovas, Saulius Medžionis, Edmundas Unguraitis, mākslinieki no Igaunijas Erki Evestus, Hugo Hiibus, Priit Koopel, Tarmo Vaarmets, kā arī talantīgākie karikatūristi no Polijas Grzegorz Szumowski, Slawomir Luczynski, Pawel Kuczynski, Jerzy Gluszek un Krievijas – Viktors Bogorads, Andrejs Popovs, Aleksandrs Sergejevs un Vjačeslavs Šilovs.

Attēli: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši