KP par karteļa darbībām soda 11 mežizstrādes iepirkuma pretendentus

Izmeklēšanas ietvaros KP konstatēja, ka 2014.gadā AS “Latvijas valsts meži” izsludinātajā iepirkumā par kokmateriālu sagatavošanu un pievešanu līdz ceļam bojātu koku cirtēs piedalījās arī 11 uzņēmumi, kas savus piedāvājumus bija saskaņojuši ar vienu vai vairākiem konkurentiem, tādējādi veidojot četras kartelizētu piedāvājumu grupas. Ar informāciju par savu dalību iepirkumā bija apmainījušies šādi uzņēmumi: (1) SIA “Amils” ar SIA “Oga G”; (2) SIA “RT Kadiķi” ar SIA “AN Priede”; (3) SIA “Eko burkāns” ar SIA “Davos”, SIA “Riveros” un SIA “Consultation Office”; (4) SIA “Roluks” ar SIA “LK Forest” un IK “LUUX”.

Ja uzņēmumi patiesu konkurenci aizstāj ar konkurences imitāciju, pasūtītājs tiek maldināts par reālo tirgus situāciju, kā arī nesaņem tos ieguvumus, ko sniedz uzņēmumu sāncensība. Apmainoties ar informāciju par savu dalību iepirkumā un šīs dalības nosacījumiem, patiesa konkurence starp uzņēmumiem nav iespējama. Šāda rīcība ir uzskatāma par karteļa vienošanos, kas ir īpaši smags konkurences tiesību pārkāpums.

Lietas izpētes laikā SIA “Consultation Office”, SIA “Davos”, SIA “Eko burkāns” un SIA “Riveros” izmantoja iecietības programmas sniegtās iespējas jau pēc lietas ierosināšanas atzīt savu atbildību pārkāpumā un informēt KP par to, kā aizliegtā vienošanās tika īstenota. Attiecīgi SIA “Consultation Office”, kas pirmā vērsās KP, aprēķinātais naudas sods tika samazināts par 50%, bet SIA “Davos”, SIA “Eko burkāns” un SIA “Riveros” – par 25%. Tāpat šiem uzņēmumiem netiks uz gadu liegta iespēja piedalīties publiskos iepirkumos.

Neliels naudas soda samazinājums tika piemērots arī SIA “Oga G”, SIA “Amils”, SIA “RT Kadiķi”, SIA “AN Priede”, SIA “Roluks”, SIA “LK Forest” un IK “LUUX”, jo šie uzņēmumi izmeklēšanas laikā sadarbojās ar KP, nekavējoties sniedzot paskaidrojumus un vaļsirdīgi atklājot faktiskos apstākļus, kādos tapuši kartelizētie pieteikumi iepirkumam. Naudas sods par konkurences tiesību pārkāpumiem tiek aprēķināts procentuāli no pārkāpēja iepriekšējā gada neto apgrozījuma, un minētajiem uzņēmumiem piemērotais naudas soda procentuālais apmērs tika samazināts par 0,5 procentpunktiem.

Attiecīgi uzņēmumiem piemēroti šādi naudas sodi: SIA “Roluks” – 20 105,98 eiro, SIA “Oga G” – 14 599,60 eiro, SIA “RT Kadiķi” – 14 275,46 eiro, SIA “Amils” – 1 030,82 eiro, SIA “AN Priede” – 8 865,20 eiro, SIA “Eko burkāns” – 2 169,75 eiro, SIA “Davos” – 700 eiro, SIA “Riveros” – 1 193,36 eiro, SIA “Consultation Office” – 2 316,62 eiro, SIA “LK Forest” – 2 884,28 eiro un IK “LUUX” – 1 862,37 eiro.

Konkurences padome

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši