Kā saglabāt emocionālo un fizisko labsajūtu pēc svētku maratona?

c

Jauno gadu uzsākot, daudziem ir piezagusies sajūta kā zināmajā dziesmā – “Tā var nogurt tikai no svētkiem”. Lai efektīvi un ātri spētu ielēkt atpakaļ spraigajā dzīves ritmā, “Euroaptiekas” farmaceite Ieva Zvagule sniedz praktiskus ieteikumus, kas palīdzēs justies daudz labāk pēc garā svētku maratona.

 

“Pēc aktīvajām svinībām gada beigās, kas daudziem turpinās visu janvāri, mēs bieži meklējam risinājumus, kas palīdz atjaunoties un justies moži. Lai arī visbiežāk noguruma pēdas atspoguļojas gan izskatā, gan pašsajūtā, ir dažas pavisam vienkāršas lietas, par ko jūsu ķermenis jums būs pateicīgs,” norāda farmaceite Ieva Zvagule.

 

Atslodzes diena

Godam svinot svētkus, mēs bieži ļaujamies dažādām ēdienu vaļībām, kas var beigties ar negausīgu pārēšanos. Ja šādas reizes ir vairākas un pēc kārtas, mēs apdraudam savu veselību. Treknas un sātīgas maltītes, alkoholiskie un saldinātie dzērieni – tas viss var radīt smaguma sajūtu, kas mūs pavada vairākas dienas. Te talkā nāktu dažādu sulu un tēju kūres, kas palīdzēs atjaunoties ķermenim, normalizēs vielmaiņu un kuņģa darbību, kā arī uzlabos kopējo pašsajūtu un izskatu. Atslodzes dienas, dzerot vienīgi zāļu tējas vai ūdeni, ir veids, kā ķermenim sniegt atelpu no svētku kulinārajiem priekiem.

Dodies dabā!

Pēc svinībām nākamajā diena farmaceite aicina nenoslogot ķermeni ar lielas slodzes fiziskām aktivitātēm sporta zālē, taču pastaigas svaigā gaisā būtu pat ļoti vēlamas. Pastaigas veicinās to, ka organisma šūnas tiks apgādātas ar skābekli un uzlabosies ne tikai pašsajūta, bet arī darba spējas. Ieteicams izmēģināt dažādas fiziskās aktivitātes un vingrojumu veidus, lai atrastu sev piemērotāko, ko darīt ar prieku. Joga, stiepšanās vingrinājumi, dejas vai peldēšana, aktīvas pastaigas – tas viss atjaunos spēkus un uzlabos emocionālo labsajūtu.

 

Pilnvērtīgs miegs

Ballītē pavadītās stundas, kas parasti tiktu veltītas miegam, jau nākamajā dienā var radīt sliktu pašsajūtu, kā arī sagurumu sejā. Pilnvērtīgs miegs nodrošina organisma dabisko aizsargspēju atjaunošanos, savukārt nepietiekams miega daudzums var ietekmēt cilvēka garīgās spējas. Ilgstošs miega deficīts ietekmē fizisko veselību, vielmaiņu, sirds un asinsvadu sistēmu. Nereti dzirdēts maldīgs uzskats, ka naktī obligāti jāguļ vismaz 8 stundas, tomēr pētījumi liecina, ka vairumam pieaugušo pietiek ar 7 – 7,5 stundām nakts miega. Lai gan ir svarīgi kārtīgi izgulēties, noteikti nevajadzētu gulēt ilgāk nekā nepieciešams.

Enerģijas atgriešanās

Fizisko aktivitāšu un ūdens trūkums visbiežāk izpaudīsies kā vispārējs ķermeņa nogurums. Lai atjaunotu spēkus, nepieciešama pilnvērtīga atpūta, pienācīga izgulēšanās, arī relaksēšanās un svaigs gaiss, kā arī sabalansēta un veselīga diēta, kas iekļauj svaigus dārzeņus, augļus, pilngraudu produktus, veselīgos taukus un proteīnu.

Labas domas

Un neaizmirstiet par pozitīvu attieksmi – tas ir lielisks sabiedrotais, kas palīdzēs cīnīties ar ikdienas stresu! Ikvienam vajadzētu biežāk smaidīt vai smieties, jo smiešanās laikā organismā notiek virkne labu pārmaiņu: asinis bagātinās ar skābekli un izstrādājas laimes hormoni endorfīni. Nenoliedzami, smaidi ir lipīgi, tāpēc arī tos aicinām izplatīt daudz biežāk!

Lasi vēl

1

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
0 Komentāru autori
Jana Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Jana
Viesis
Jana

Get cash immediately after issuing an invoice
https://www.cityfinances.lv/faktorings/

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši