Jūrmalas aizsardzības biedrība pret ielas nodošanu privātīpašumā

Runa ir par vienu no skandaloziem zemes nomas līgumiem, “Parex” bankas impērijas Bulduros attīstīšanas projektiem. Villas “Marta” kompleksa apbūvei nepieciešamajos trijos kvartālos īpašnieki nojauca visas vēsturiskās koka ēkas, taču palika problēma ar šķērsielām. 3.līnija atdalīja tenisa halli, kuras sasniegšanai iela bija jāšķērso. Pirmais šo problēmu sāka risināt toreizējais domes priekšsēdētājs, bijušais Jūrmalas pilsētas galvenais arhitekts Leonīds Alksnis, jo arhitekta Meinharda fon Gerkāna un SIA “Vincents” izstrādātais projekts nodrošināšot “arhitektoniski vienotu ansambli”. Deputātu domas tomēr dalījās un bija vajadzīgi divi pašvaldības lēmumi. Pēdējais 1999.gada lēmums Nr. 722 tika “pastiprināts” ar 120 000 latu ziedojumu it kā pilsētas labiekārtošanai. Neraugoties uz oficiālo kukuli, pret šādu lēmumu bija Ilmārs Ančāns, bet atturējās deputāti Andris Apsītis, Arturs Henkels, Adriāns Kukuvass un Sergejs Stepanovs.

2004.gadā apritēja nomas līguma pirmais termiņš un dome no jauna bija spiesta runāt par ielas nomāšanas nosacījumiem. Domes 4.februāra lēmums Nr. 59 paredzēja turpināt nomas līgumu ar Aleksandru Krasovicku par zemesgabala “3.līnija 2110” 478 kvadrātmetru platībā iznomāšanu “Villa Marta” teritorijas labiekārtošanas vajadzībām. Domes lēmuma pieņemšana izraisīja jaunas diskusijas. Pret līguma pagarināšanu bija Ilmārs Ančāns un Māris Kreilis, bet atturējās Regīna Simsone, Dace Ķezbere un Dainis Urbanovičs. Kā liecina protokols, domes priekšsēdētāja Jura Hlevicka pirmais vietnieks Aigars Tampe balsošanas laikā bija izgājis. Ar balsu vairākumu tika pieņemts ierosinājums 5 gadu vietā jauno nomas līguma termiņu noteikt uz 10 gadiem.

Tā ir izcili nekaunīga rīcība, kas liecina, ka Jūrmalas domes politikā nekas nav mainījies, neraugoties uz tā saucamajiem augstajiem domes priekšsēdētāja G.Trukšņa (Latvijas Zaļā partija) reitingiem. Jūrmalas Aizsardzības biedrība izsaka kategorisku protestu šādai rīcībai un darīs visu iespējamo, lai nepieļautu pilsētas ielas nodošanu īpašumā privātpersonai.

Jūrmalas aizsardzības biedrība

Attēls: ilustratīvs

Lasi vēl

1

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar
1 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
0 Komentāru autori
Ha!!! Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Ha!!!
Viesis
Ha!!!

Cik maksā gabaliņš Brīvības ielas Rīgā? 😀

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši