BK „Jēkabpils” piekāpjas laukuma saimniekiem Zviedrijā

Jēkabpilieši piekāpās delfīniem ar desmit punktiem, noslēdzot spēli ar rezultātu 85:95. Abas vienības savā starpā tikās rudenī, kad panākumu ar 78:73 savā laukumā izcīnīja „Jēkabpils”. Šobrīd BK „Jēkabpils” BBL turnīra tabulā ieņem piekto vietu no septiņām A grupā esošajām komandām.

Spēles pirmais puslaiks aizritēja enerģiskā cīņā par dominanci laukumā. Spēli pārliecinoši atklāja Mihals Hlebovickis ar precīzi izdarītu tālmetienu, tādējādi jau pirmajās spēles sekundēs izvirzot komandu vadībā (3:0). Turpmāk cīņa aizritēja neatslābinoties, abas komandas spēlēja ļoti rezultatīvi, turklāt jēkabpilieši ne vien turējās līdzi mājiniekiem, bet epizodiski tika pie minimāla pārsvara. Otrās ceturtdaļas sākums mums bija īpaši labvēlīgs, mūsēji sasniedza lielāko pārsvaru šajā mačā – 32:27. Pirmā puslaika izskaņā zviedriem sīvā cīņā izdevās izlīdzināt spēles rezultātu un noslēgt to ar minimālu pārsvaru – 46:49.

Otrā puslaika sākumā mājinieki turpināja apņēmīgi attālināties (52:57), taču ar Kravčenko trīs precīzi izpildītajiem tālmetieniem un Sirsniņa veiksmīgajam metienam jēkabpiliešiem atkārtoti izdevās ieņemt vadošo lomu cīņā (60:57). Mājinieki ar šādu situāciju nesamierinājās un, trešās ceturtdaļas vidū gūstot septiņus punktus pēc kārtas, atņēma jēkabpiliešiem uz īsu brīdi iegūto pārākumu.

Spēles 34. minūtē jēkabpiliešiem atkal izdevās samazināt punktu starpību līdz viena punkta deficītam, tomēr tad mājinieki guva sešus punktus pēc kārtas un atkal ieguva pārsvaru. Lai gan lūši visas spēles garumā izrādīja vērā ņemamu cīņas sparu un neatlaidību, tomēr tās galotnē mūsējiem vadību vairs neizdevās atgūt – delfīnu pārsvars mača beigās sasniedza 10 punktus. Spēles beigu rezultāts – 85:95 BK „Dolphins” labā.

Rezultatīvākie BK „Jēkabpils” rindās – Rinalds Sirsniņš ar 20 gūtiem punktiem komandas labā, Trojs Bārniss – 17 punkti.

Regulārajā čempionātā līdz šim labāk veicies BK „Dolphins”, kas desmit mačos ticis pie septiņām uzvarām un A grupā ieņem otro vietu. Tikmēr BK „Jēkabpils” deviņās spēlēs ieguvis četras uzvaras, kas ļauj ieņemt piekto vietu.

Janvāra noslēdzošā spēle tiks aizvadīta „Aldaris” Latvijas Basketbola līgā trešdien, 29. janvārī, plkst. 19.30 – BK “Liepāja/Triobet” vs BK “Jēkabpils”. Spēle norisināsies izbraukumā – Liepājas olimpiskajā centrā.