Atbalsts neauglības ārstēšanai

“Četru mēnešu laikā biedrības “Labu darot” labdarības kampaņas ietvaros, kurā ir iesaistījies arī nacionālais mazumtirgotājs ELVI, ir savākti nepieciešamie līdzekļi, lai piecas ģimenes no visas Latvijas – pa vienai no Rīgas, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Kurzemes – varētu piepildīt savu sapni par sen gaidīto bērniņu,” par aktuālo kampaņas gaitu informē Laila Vārtukapteine, SIA “Pārtikas Tirdzniecības apvienība”, kas ir ELVI franšīzes turētāja, komercdirektore.

Ņemot vērā sabiedrības un sadarbības partneru atsaucību un sasniegtos rezultātus, labdarības kampaņa par ziedojumu līdzekļu vākšanu neauglības ārstēšanai tiks pagarināta vismaz līdz šā gada beigām, sniedzot papildu iespēju tām Latvijas ģimenēm, kas vairāku iemeslu dēļ nevar ieņemt bērniņu tradicionālā veidā.

“Grūtības ieņemt bērniņu rodas arvien vairāk pāriem – šī tendence novērojama arī Latvijā. Turklāt problēma var rasties arī tajās ģimenes, kurās jau ir viena vai vairākas atvases,” skaidro ginekologs Dr. Voldemārs Lejiņš, reproduktīvās veselības privātklīnikas EGV Klīnika dibinātājs un neauglības ārstēšanas aizsācējs Latvijā. “Vairāk nekā 1000 Latvijas ģimeņu ir iestājušās gaidīšanas rindā uz valsts apmaksātu neauglības ārstēšanu. Kaut arī šogad ir piešķirts papildfinansējums, valsts līdzekļi, lai veiktu mākslīgo apaugļošanu ģimenēm, kurām tas nepieciešams, ir nepietiekami, tādēļ daudzu vecāku sapnis par bērniņu var tikt ilgstoši atlikts vai pat nepiepildīties vispār.” Dr.V.Lejiņš arī atzīst – nereti praksē ir gadījumi, kad ģimenes pat vairakkārt ņem kredītu, lai spētu apmaksāt mākslīgās apaugļošanas procedūras, jo, ņemot vērā ārstēšanas specifiku, viens neauglības ārstēšanas kurss izmaksā vairākus tūkstošus latu.

Foto: interneta resursi

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši