Ar vairāk nekā 370 labiem darbiem noslēgusies “ Labo darbu nedēļa 2017”

Akcijā šogad reģistrēti 373 Labie darbi, un, kā liecina īpašais labo darbu skaitītājs http://labodarbunedela.palidzesim.lv/paveikto-darbu-arhivs, Labo darbu saraksts ir plašs un vispusīgs –  akcijas dalībnieki rūpējušies gan par vientuļiem un veciem cilvēkiem, gan dzīvniekiem, gan par Latvijas dabas sakopšanu,  kā arī īpašu uzmanību veltījuši saviem līdzcilvēkiem, kopīgi pavadot laiku. Tie ir neskaitāmi daudzie darbiņi, kuriem ikdienā nepietiek laika vai motivācijas. Katram pašam bija  iespēja iniciēt ideju par nepieciešamo Labo darbu un to veikt kopā ar sava uzņēmuma kolektīvu, klasi, draugu, domubiedru kompāniju vai individuāli.

„Šogad, domājot par Labo darbu nedēļu, mums bija skaidrs, ka tam ir jābūt kaut kam par godu Latvijai. Bet kas tad ir Latvija? Tie esam mēs paši, savukārt, mūsu sākums ir mūsu vecāki, tādēļ nolēmām pārsteigt mūsu vecākus, pasakot “Paldies”, ka mums ir iespēja būt šeit- Latvijā, un apzinoties savu piederību nest Latvijas simtgades saukli: “Es esmu Latvija”! Šādu video sveicienu izveidojuši  Valmieras Pārgaujas sākumskolas  6.c klase. Un tā arī būtībā ir, ka viss taču sākas no mums pašiem, no ģimenes, draugiem, klases biedriem un skolotājiem.

Tādēļ ar lielu prieku varam atzīmēt, ka arī šogad “Labo darbu nedēļā” visaktīvākie bijuši bērni un jaunieši, kuri kopā ar vecākiem un skoloājiem veikuši daudzos labos darbus.  

Tā, piemēram, Balvu Mākslas skolas audzēkņi veidoja darbu izstādes, lai iepriecinātu vietējos iedzīvotājus, neredzīgajiem un vājredzīgajiem cilvēkiem radīja dažādu faktūru un tekstūru darbus uz braila raksta fona.

Visi 972 Jelgavas 4.sākumskolas skolēni piedalījās ziedojumu vākšanā dzīvnieku patversmei un vēlāk tos nogādāja uz vietējām patversmēm.

Rēzeknes 2. vidusskolas 10.a klase  organizēja klašu stundas 1.-2.klašu skolēniem, kurās runāja par labestību, paskaidroja bērniem cik svarīgi un patīkami palīdzēt citiem! Izveidoja informatīvos bukletus par Labo darbu nedēļu  ar aicinājumu darīt labus darbus!

Rugāju novada desmit pirmklasnieku simts mazie pirkstiņi iestādīja simts krāsainus krokusiņus, lai ātrāk sagaidītu pavasari.

Jelgavas 4. vidusskolas 4.a klase bijusi īpaši čakla, veicot vairākus labos darbus: viesojusies Ozolnieku pansionātā, palīdzējusi skolas bibliotēkā, grābusi lapas skolas teritorijā.

Savukārt Valdemārpils vidusskolā bērni un vecāki skolā izveidoja ābolu stendu “Cienājies! “, lai pacienātu citu klašu skolēnus.

Krāslavas PII “Pienenīte” grupas “Spārītes” bērni kopā ar audzinātājām “Labo darbu nedēļā” viesojās Krāslavas centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā, kur no trešā stāva palīdzēja bibliotekārēm atšķirotās, vecās grāmatas pārvietot “no rokas rokā” uz cokulstāvu. Kaut darbs nebija viegls, bērni to paveica ar prieku.

Kalsnavas pamatskolas 2.klase pārsteidza citu klašu skolotājus, pasniedzot smaržojošo kafijas vai tējas krūzi ar saldumiņu jaukai dienai!

Īpaši čakli akcijā iesaistījās Rīgas 85.vidusskola un 51.vidusskola, kur gandrīz katra klase veica kādu labo darbu: palīdzība putniem, sestklasnieki vadīja sagatavoto pasākumu pirmklasniekiem, ziedoja rakstāmlietas BKUS pacientiem, Labie darbi dzīvnieku patversmē un daudzi citi.

 Savukārt Ādažu vidusskola ar vairāk kā 1000 skolēniem aktīvi iesaistījās akcijā “Makulatūra” – klasēs izveidoja kasti papīra atgriezumu vākšanai, izlietotās baterijas vācot  lielā bundžā, vecās saules brilles nododot skolā, lai izveidotu instalāciju.

Biržu internātpamatskolā bērni un skolotājas piedalījās izsludinātajā kampaņā “Siltās pēdiņas”. Kampaņas mērķis ir priekšlaicīgi dzimušajiem bērniņiem noadīt zeķītes.

Daudzi labo darbu darītāji viesojās veco ļaužu namos, iepriecinot ar koncertiem un pašdarinātām dāvanām:  Vārkavas vidusskolas Skolēnu folkloras kopa”Volyudzeite” noorganizēja  koncertu Jēkabpils pilsētas senioriem, Gulbenes novada pašvaldība iepriecināja 62 Smiltenes pansionāta iemītniekus, Rēzeknes Katoļu vidusskolas skolēni sarīkoja galdaspēļu spēlēšanu pensionāriem kopā ar skolēniem, Brocēnu vidusskolas skolēni kopā ar biedrību “Živica” bija sarūpējuši muzikālus priekšnesumus un noslēgumā uzdāvināja paštaisītus kēksiņus ar novēlējumiem vietējā pansionāta vecajiem ļaudīm.

 

Akcijā piedalījās arī daudzas nevalstiskās organizācijas un uzņēmumi.

Kā allaž aktīvi bija “Latvijas Mazpulki”, paveicot daudzus labos darbus – apciemojot vientuļos pensionārus, palīdzot dzīvnieku patversmēs, sakopjot apkārtējo vidi. 

Tāpat kā iepriekšējos gados, daudzi labos darbus veica, sakopjot vietējās apkārntes, un aizmirstas kapu kopiņas, kā piemēram, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija sakopa tās kapu kopiņas, kur ir apbedīti Rēzeknē dzīvojoši poļi un kas ir atstātas un ilgstoši nekoptas. Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietas sakopa Gaujienas internātpamatskola, savukārt Nīkrāces iedzīvotāji atsaucās aicinājumam piedalīties kapu sakopšanas talkā.

Gandrīz trešā daļa no labajiem darbiem tika paveikta kādā no Latvijas dzīvnieku patversmēm vai palīdzot dzīvniekiem savā apvidū, tā, piemēram, Rīgas 92.vsk. Dabas klubs “Panda” palīdzēja kaķiem, kuri ir bez mājām, izveidot ziemas mājokļus un sagādāja tiem pārtiku, Daugavpils 9.vidusskolas skolēni sarūpēja barību Latgales zoodārza iemītniekiem.

Marika Šeflere, skolotāja un friziere no Priekules, jau trešo gadu “Labo darbu nedēļā”  frizēja bērnus no mazturīgām un daudzbērnu ģimenēm, kā arī Aizvīķu pansionāta iedzīvotājus un plāno to darīt arī turpmāk.

Tas arī ir “ Labo darbu nedēļas” vēstījums – pamēģinot vienreiz izdarīt otram labu, rodas vēlme darīt to atkal un atkal!

Svarīgākais, ka visiem labo darbu veicējiem darbiņš sagādājis prieku un devis gandarījumu, tātad, “Labo darbu nedēļas” galvenais mērķis ir sasniegts – darot otram labu, pats esi ieguvējs!

„Labo darbu nedēļa” turpina Latvijas valsts simtgades aizsākto aicinājumu dāvināt savu laiku labiem darbiem pašiem sev un Latvijai, lai kopīgi paveiktu nozīmīgas lietas un tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteju un Izglītības un zinātnes ministriju.

Paldies visiem, visiem, kuri iesaistījās Labo darbu nedēļā!

Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!

Foto: publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši