Aptauja: 41% iedzīvotāju par iecienītāko kāršu spēli atzīst zoli

Aptauja atklāj, ka cilvēkiem ir ļoti dažāda galda spēļu gaume – tā, piemēram, visvairāk jeb 31% aptaujāto par interesantākajām sauc tieši stratēģiskās spēles. Kā otras populārākās tiek minētas metamo kauliņu spēles, kuras aptaujā atzīmējuši 25% spēļu cienītāju. Attiecīgi 21% un 14% respondentu par saistošām atzīst vārdu minēšanas un kāršu spēles. Savukārt 39% respondentu mīļākā galda spēle ir šahs, bet 28% atzīmējuši domino.

 

Atbildot uz jautājumu, cik bieži spēlē kādu no galda vai kāršu spēlēm, 27% aptaujāto to dara retāk kā reizi mēnesī, 25% vismaz reizi nedēļā, bet 22% biežāk kā reizi nedēļā. Savukārt jautājumā par optimālo vienas galda spēles izspēles laiku aptaujātajiem domas dalījās – 34% būtu gatavi tam veltīt līdz 1 stundai, bet 31% būtu gatavs veltīt līdz pat divām stundām.

 

  “Latvieši jau izsenis bijuši ļoti aktīvi galda un kāršu spēļu cienītāji, tāpēc nav pārsteigums, ka viņi gatavi tik daudz laika veltīt galda spēlēm. Nenoliedzami, patīkami ir redzēt tendenci, ka cilvēki spēles vairs neuztver tikai kā laika pavadīšanu, bet arī kā instrumentu prāta asuma un inteliģences izkopšanai. Nevelti 98% aptaujātie atzina, ka galda spēles attīsta loģisko domāšanu,” stāsta spēļu tirgotavas “Games 4 You” direktors Kristaps Pilsētnieks.

 

Absolūti lielākā daļa respondentu jeb 90% savā mūžā ir iegādājušies vismaz vienu galda spēli. 36% kā ērtāko vietu, kur iegādāties galda spēles, atzīmēja lielveikalus, 28% tās iegādātos specializētajās galda spēļu tirdzniecības vietās, bet 21% respondentu interneta veikalā. Puse no aptaujātajiem ir gatavi maksāt pat vairāk kā 15 eiro par kvalitatīvu galda spēli, savukārt 46% interesantai spēlei veltītu naudas summu robežās no 5 līdz 15 eiro.

 

          51% aptaujāto cilvēku galda spēles labprātāk spēlētu 3 līdz 4 cilvēku kompānijā, 28% spēlētāju skaitu izvēlētos atkarībā no galda spēles. Tāpat 59% no visiem aptaujātajiem patīk komandas spēles, bet 41% izvēlas labāk individuālās spēles.

 

          Aptauja norisinājās no 19. līdz 26. novembrim, interneta vidē aptaujājot 258 respondentus.

TOP Komentāri

avatar