Akcijā “Zemes stunda” piedalījies rekordliels valstu un teritoriju skaits

Zemes stundā pasaulē piedalījies rekordliels valstu un teritoriju skaits – 172. Latvijā arī notikusi liela iedzīvotāju atsaucība dalībai Zemes stundas pasākumos. Zemes stundā Latvijā piedalījās 58 pašvaldības. Zemes stundas sauklis šogad ir “Maini klimata pārmaiņas”.

Klimata pārmaiņu tematiku īpaši aktuālu padara 2015.gada decembrī gaidāma Parīzes Klimata konference, kurā visu valstu līderi lems par siltumnīcefekta gāzu (SEG) izraisošo emisiju samazināšanu. Par klimata pārmaiņām zinātnieki runā jau vairāk kā 30 gadus un tās tiek saistītas ar SEG koncentrācijas pieaugumu. Spilgtākie klimata pārmaiņu indikatori ir kūstoši ledāji, jūras līmeņa celšanās, spēcīgākas vētras un plūdi, kā arī mazāks sniega daudzums ziemeļos un lielāks sausums dienvidos.

Zemes stundas svinības sākās Samoa Neatkarīgajā valstī Klusajā okeāna. Akcijas aizsācējas valstī Austrālijā fermeri vairāk kā jebkurš izjūt klimata pārmaiņas – neierastu sausumu, tāpēc šī gada Zemes stundas tēma Austrālijā bija ilgtspējīga lauksaimniecība, savukārt Lielbritānijā un Velsā – klimatam draudzīga politika un likumdošana.

Dienvidāfrikā Zemes stundas tematika bija saistīta ar klimata pārmaiņas jautājumiem, sociālo līdztiesību un vienlīdzīgu pieejamību pārtikai, ūdenim un citiem resursiem. Ugandā kā galvenā problēma tika izvirzīta atmežošana, šajā valstī atmežošanas procesā meža platība samazinās par 6000 ha mēnesī. Čīlē, Norvēgijā un Nepālā iedzīvotāji tika aicināti parakstīt petīciju par risinājumiem klimata pārmaiņu jautājumos. Norvēģijā akcijā piedalījās aptuveni 40% valsts iedzīvotāju. Somijā un Zviedrijā Zemes stundas galvenā prioritāte bija videi draudzīgas pārtikas izvēle.

Vienas no krāšņākajām svinībām ierasti notiek Āzijā. Filipīnās notika pasaulē lielākā Zumbas dejošana, kuru pavadīja izgaismoti bundzinieki, LED gaismiņām mirdzoši dejotāji un akapella dziedātāji. Krievija Zemes stundas laikā pievērsa iedzīvotājiem uzmanību, aicinot parakstīties pret naftas urbumiem Arktikā. Taiti salā, notika akustiskās mūzikas koncerts, kur ieejas biļetes vietā varēja uzrādīt kādu otrreiz pārstrādājumu iepakojumu.

Latvijā 58 pašvaldības aicināja iedzīvotājus atzīmēt Zemes stundu un atbildīgi rīkoties videi draudzīgi katru dienu. Rīgā vairākās kafejnīcās un restorānos notika akustiskās mūzikas koncerti un vakariņas sveču gaismā. Novados iedzīvotājus pulcēja pasākumi centros pie ugunskuriem, vides izglītības darbnīcas, akustiskās mūzikas koncerti, orientēšanās spēles, nakts skrējieni un daudz citas aktivitātes.

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši